Scio ubi sentit animo trepido

czwartek, marca 7

11.

Nigdy nie wybieraj samookaleczenia lub śmierci jako dobre wyjście ze złej sytuacji.
Dziękuję, że żyję. Że jednak pomimo wszystko nie podjęłam tych decyzji, które zostały mi podsunięte przez samą siebie cholera. Dziękuję, że mam Ciebie. Dziękuję, że dałaś mi pół cząstki energii. Dziękuję za wszystko.
Słuchajcie-życie to dar, a daru nie powinno się marnować. "Samobójcy to tchórze"-kiedyś wyśmiałabym osobę, która tak uważała, ale dlaczego skoro jednak w jakimś sensie ma rację?
Osobo, która to czytasz-nigdy nie podejmuj takich decyzji lub podobnych. Żadnych z takim działem związaną. Wiesz nad czym powinieneś się skupić? Nad spełnianiem się.
Spróbuj spełniać swoje marzenia i żyj miłością, muzyką oraz przyjaźnią lub czymkolwiek. Uwierz, że będzie lepiej. Po dniu, po tygodniu, po miesiącu, po roku. Cholera-nieważne. Masz żyć.
Kochać. Dbać. Szanować. Śpiewać. Rysować. Kształtować. Myśleć. Gotować. Biegać. Uczyć się. Przyjaźnić się. Walczyć. I jeszcze raz żyć. Spójrz prawdzie w oczy! Nie daj się zmiażdżyć, bo to nie o to chodzi. Chodzi o to, żebyś był silny, żebyś miał swoje zdanie, swoje serce, swoją miłość i swoje prawdziwe wnętrze. Żebyś nigdy nie uległ innym lub tej jakże wspaniałej "nowoczesności". Żeby żadna zła iskra fałszywej przyjaźni lub miłości albo po prostu znajomości Cię nie zwaliła na dół. Abyś się w pełni rozwijał, wierzył w siebie, w swoją rodzinę przyjaciół nauczycieli a nawet i wrogów. Po prostu masz żyć.Na swój sposób. Nie musisz się dopasowywać do innych, bo możesz w ten sposób sam się przejechać. Masz być sobą i nie dać na siebie wplynąć niczemu w jakiejś większej roli. Jesteś wolna, wiesz?
Masz prawo się rozwijać, masz prawo do prób i błędów, masz prawo do tego do czego masz prawo. Żyj. Aż po kres życia. Uwierz w to, że możesz być niezniszczalna, że te wszystkie złe rzeczy, które będą Cię pchać do spraw w moim pierwszym zdaniu są żałosne i tak na prawdę-nie są żadnym dobrym wyjściem. Są naszymi wrogami, naszymi diabłami-które w tych złych chwilach starają się mieć nad nami władzę.
Nie. To nie ta droga. To nie to. Masz żyć, wiesz? Warto. Uwierz mi. Masz przed oczyma caaaały świat i milion możliwości tylko to odkryj póki nie jest za późno. I nieważne ile masz lat, nieważne skąd pochodzisz i jakiej jesteś wiary-życie to nasz przyjaciel, życie to prawdziwy dar, więc nigdy nie podejmuj tych dwóch opcji. Nigdy.

"Life is brutal, but that you have the better of him."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz